Üçüncü Ulusötesi Toplantı

E-Makers projesinin üçüncü ulusötesi toplantısı 29-30 Mart tarihlerinde Hırvatistan’ın Zagreb kentinde düzenlendi. Impact Hub toplantının ev sahibi ortağıydı. Toplantıya XUL Vakfı, SYDG, TDM 2000 International ve Cives Mundi katıldı.

Bu çalışma toplantısı bugüne kadar yapılan çalışmaların takibi ve gerçekleştirilecek yeni görevlerin görüşülmesi amacıyla düzenlendi. Bu nedenle toplantıda tamamlanmış olan projelerin sonuçları hakkında konuşulmaya odaklanıldı. Çalışma oturumu sırasında iki çıktı arasında daha fazla uyum sağlanması ve her sonucun çevirisinin yapılması için bazı iyileştirmeler yapılmasına karar verildi.

Ayrıca 26,27 ve 28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek sanal eğitim de görüşüldü. Ortağımız EU&PRO bu ücretsiz eğitimin yürütülmesinden sorumlu olacağı için görüşleri alındı.

Diğer konuların yanı sıra, halihazırda üretilmiş tüm materyallerin sosyal ağlar aracılığıyla bilinmesini sağlamak için sonuçların yaygınlaştırılmasının önemi de tartışıldı.

Toplantının büyük bir kısmı, ortakların uzun süre tartıştığı, SYDG’nin sunduğu öneriyi geliştirmek için beyin fırtınası yaptığı, geliştirilecek Sanal Masa Oyunu’nun konuşulması üzerine geçti.

Projeyi iyileştirmeye yönelik farklı yönlerin masaya yatırıldığı ancak aynı zamanda ortakların iletişim, ekip çalışması ve güveninin takdir edildiği, başlangıçtan bu yana yapılan iyileştirmelerin övüldüğü çok verimli bir toplantı olduğunu söyleyebiliriz.